HER MEVSİM DALINDAN YEŞİL ERİK ERİKCİM.COM

YEŞİL ERİK Mİ AŞERİYORSUNUZ ?

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK YEŞİL ERİK TEDARİKÇİSİ ERİKCİM

Dalından Taze Yeşil Erik

Yeni

Avokado - Verita Gurme (Yemeye Hazır)

0,00 TL

Stoktan Aynı Gün Kargo

Ürün Açıklaması

Paket İçeriği : 2 Adet. ( Yemeye Hazır )

Avokado genelde astropikal ağaçlarda yetişen, armut şeklindeki bir meyvedir. Yaklaşık 400 çeşit avokado türü bulunmaktadır. Bu türlerin en fazla bilinenleri : Hass, Fuerte ve Pinkertondur. Avokado yaygın olarak Meksika’lıların “guacamole” isimli yemeğinin ana malzemesi olmasından dolayı bilinir. Avokadonun yumuşak ve kaymak gibi olan etli kısmı açık yeşil ya da sarı renktedir. Avokado çeşitlerinin kendilerine özgü, tuzlu ve tatlı arasında bir tadı vardır. Eylül ve mart aylarında ülkemizde yetiştirilmekte olan Verita Avokado, diğer aylarda Şili, Güney Afrika, Peru, Meksika, İsrail ve Kenya’dan ülkemize getirilmektedir.

Vitamin Değerleri
Verita Avokado yüksek miktarda K, B6 , C ve E vitamini içerir. Ayrıca B ve A vitaminleri yönünden de zengindir. Verita Avokado, beta-karoten, bakır, lif, folik asit, demir, fosfor ve potasyum için de önemli bir kaynaktır.

Faydaları
Yüksek lif oranı sayesinde sindirim sistemini düzenler, kabızlığa iyi gelir, doymamış yağ asitleriyle kolesterolün yükselmesini önler, anti-aging etkisi vardır, demir eksikliğine iyi gelir.

Ürün Hakkında Detaylı Bilgi