HER MEVSİM DALINDAN YEŞİL ERİK ERİKCİM.COM

YEŞİL ERİK Mİ AŞERİYORSUNUZ ?

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK YEŞİL ERİK TEDARİKÇİSİ ERİKCİM

Dalından Taze Yeşil Erik

Yeni

Verita Taze Zencefil

0,00 TL

Stoktan Aynı Gün Kargo

Ürün Açıklaması

Paket Ağırlığı : 1 Kilogram.

2 bin yıldır kullanılıyor.
Zencefil hastalıklara şifa ve mutfaklara lezzet katmak amacıyla yaklaşık 2 bin yıldır kullanılıyor. Bilim insanlarının yaptığı araştırmalar zencefilin çok sağlıklı bir bitki olduğu tezini destekliyor.
Zencefil bitkisinin kullanılan kısmı kök yumrularıdır. Zencefil yumrularının eti çeşidine bağlı olarak sarı, beyaz veya kırmızı renkte olabilir. Yumruların dışı parlak, kahverengimsi sarıdır. Kendine özgü keskin ve hoş kokulu bir tadı vardır.
Zencefil Çin, Hindistan ve Orta Doğu metinlerinde uzun uzun sözü edilen şifalı bir bitkidir. Kutsal kitaplardaki cennet tasvirlerinde, cennete giren kişilerin zencefilli içeceklerle ödüllendirileceğinden bahsedilir. Çin’de neredeyse 2 bin yıldır kullanılmakta olan zencefil zamanla Romalılara ulaşmış ve oradan da Avrupa’ya yayılmıştır.
Verita Taze Zencefil yılın 12 ayı boyunca Çin, Tayland ve Brezilya’dan ülkemize getirilmektedir.

Vitamin Değerleri
Zencefil karbonhidrat, şeker, çözünür ve çözünmez lif, sodyum, vitaminler, mineraller, yağ asitleri, amino asitler ve daha fazlasından oluşan zengin bir besin profiline sahiptir. Ayrıca potasyum, magnezyum, bakır ve manganez kaynağıdır.

Faydaları
Mide bulantısına iyi gelir, kolesterolü düşürür, bağırsak enfeksiyonlarına iyi gelir, şişkinliği alır, kanın pıhtılaşmasını engeller, soğuk algınlığı ve öksürüğe iyi gelir, bağışıklık sistemini güçlendirir, metobalizmayı hızlandırır.

Ürün Hakkında Detaylı Bilgi